Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    likwidacja-rozstepow

    0 wyników
    Strona 1 z 1
    POPRZEDNIE
    NASTĘPNE

    Usuwanie rozstępów można przeprowadzać za pomocą szeregu różnych zabiegów mających na celu pozbycie się rozstępów, które pojawiają się z reguły na skórze brzucha, piersi, pośladków czy ud na skutek nadmiernego rozciągnięcia się skóry.

    Zazwyczaj powstają w czasie ciąży, znacznego zwiększenia lub utraty masy ciała, przez przyjmowane leki hormonalne czy skłonności genetyczne. Znacznie łatwiej zadbać o profilaktykę powstawania rozstępów, niż później je zlikwidować. Dopóki rozstępy nie ulegną zbliznowaceniu, można stosować różnego rodzaju kosmetyki, które znacznie poprawią strukturę skóry i sprawią, że rozstępy nie będą tak widoczne. Jeśli rozstępy staną się białe, należy skorzystać z bardziej zaawansowanych technik ich usuwania. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest laserowe usuwanie rozstępów, które polega na pobudzaniu skóry do samoczynnej regeneracji poprzez nakłuwanie jej i tworzenie mikrouszkodzeń. Obrzęk i zaczerwienienie mijają w ciągu kilku dni, a po serii zabiegów rozstępy stają się prawie niewidoczne, a skóra znacznie mocniejsza. Innym zabiegiem zwalczającym rozstępy jest peeling chemiczny kwasem glikolowym lub trójchlorooctowym, które również wspomagają regenerację skóry właściwej, a co za tym idzie ‒ zmniejszenie blizn. Znanymi metodami usuwania rozstępów są też: mikrodermabrazja, mezoterapia oraz leczenie farmakologiczne. Ostatecznym i niezwykle rzadko stosowanym posunięciem jest chirurgiczne usuwanie rozstępów, co związane jest z kolei z pozostawieniem blizny w miejscu zabiegu.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej