Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    plastyka-ucha

    0 wyników
    Strona 1 z 1
    POPRZEDNIE
    NASTĘPNE

    Plastyka uszu, nazywana również korekcją małżowin usznych lub otoplastyką, pozwala skutecznie pozbyć się problemu związanego z odstającymi uszami lub deformacjami uszu. Otoplastyka może rozwiązać odchylenia od normalnej pozycji małżowin usznych, ich kształtu oraz wielkości. Radzi sobie zarówno z wadami wrodzonymi, jak i nabytymi, np. po zranieniach czy urazach. Większość pacjentów, którzy poddają się temu zabiegowi stanowią dzieci lub osoby młode, ponieważ asymetrię uszu można zauważyć już w najmłodszych latach. Korygowanie kształtu uszu nie jest bolesne, z racji tego, że chirurdzy stosują znieczulenie miejscowe lub ogólne.

    Czas trwania zabiegu wynosi od 60 do 90 minut. W tym czasie chirurg plastyczny nacina chrząstkę, a następnie formuje kształt małżowiny, używając przy tym wałeczków modelujących oraz szwów. Zmiana opatrunku następuje zazwyczaj po 48 godzinach od zakończonego zabiegu. Ponadto, przez 1,5 tygodnia należy nosić specjalną opaskę uciskającą, która zabezpieczy uszy przed ewentualnymi urazami. Rana jest całkowicie zagojona po około miesiącu od zabiegu.

    Plastyka uszu jest zabiegiem trwałym, który nie pozostawia widocznych blizn na skórze. Aby wyeliminować niepożądane skutki uboczne, pacjenci decydujący się na ten zabieg powinni zwiększyć przyjmowanie witaminy C, odpowiadającej za prawidłowe gojenie się ran.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej