Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  plastyka-ucha

  8 wyników
  Strona 1 z 1
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  Plastyka uszu, nazywana również korekcją małżowin usznych lub otoplastyką, pozwala skutecznie pozbyć się problemu związanego z odstającymi uszami lub deformacjami uszu. Otoplastyka może rozwiązać odchylenia od normalnej pozycji małżowin usznych, ich kształtu oraz wielkości. Radzi sobie zarówno z wadami wrodzonymi, jak i nabytymi, np. po zranieniach czy urazach. Większość pacjentów, którzy poddają się temu zabiegowi stanowią dzieci lub osoby młode, ponieważ asymetrię uszu można zauważyć już w najmłodszych latach. Korygowanie kształtu uszu nie jest bolesne, z racji tego, że chirurdzy stosują znieczulenie miejscowe lub ogólne.

  Czas trwania zabiegu wynosi od 60 do 90 minut. W tym czasie chirurg plastyczny nacina chrząstkę, a następnie formuje kształt małżowiny, używając przy tym wałeczków modelujących oraz szwów. Zmiana opatrunku następuje zazwyczaj po 48 godzinach od zakończonego zabiegu. Ponadto, przez 1,5 tygodnia należy nosić specjalną opaskę uciskającą, która zabezpieczy uszy przed ewentualnymi urazami. Rana jest całkowicie zagojona po około miesiącu od zabiegu.

  Plastyka uszu jest zabiegiem trwałym, który nie pozostawia widocznych blizn na skórze. Aby wyeliminować niepożądane skutki uboczne, pacjenci decydujący się na ten zabieg powinni zwiększyć przyjmowanie witaminy C, odpowiadającej za prawidłowe gojenie się ran.

  Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę.Dowiedz się więcej.