Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    punkcja-stawu

    20 wyników
    Strona 6 z 6POPRZEDNIE
    NASTĘPNE

    Punkcja stawu to badanie służące ocenie stanu stawów pacjenta. Wykonywane jest za pomocą długiej, cienkiej igły. Lekarz wkłuwa się w wybrane miejsce w kończynach górnych bądź dolnych (najczęściej jest to staw kolanowy).

    Pobiera wówczas płyn stawowy, który może wskazywać na występowanie jakiegoś schorzenia. Może on również posłużyć do dalszych badań laboratoryjnych. Za pomocą punkcji wprowadzony jest również lek, który ma przywrócić zdrowie stawom. Na badanie powinny zgłosić się osoby, które odczuwają ból stawów. Specjaliści, którzy wykonują punkcję dezynfekują skórę pacjenta, następnie ją zamrażają bądź podają znieczulenie miejscowe. Dzięki temu nie będzie on odczuwał żadnego bólu czy dokuczliwego dyskomfortu. Po zabiegu zostanie założony opatrunek. Punkcja pozwoli osobom cierpiącym z powodu schorzeń stawów odczuć ulgę. Jednak należy przygotować się na ewentualne powikłania. Po zabiegu może pojawić się ból, gorączka, krwotok wewnętrzny, zakażenie lub zapalenie stawów.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej