Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  usg-bioder

  126 wyników
  Strona 1 z 9
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  USG biodra lub USG stawu biodrowego jest badaniem obrazowym, dzięki któremu możliwe jest między innymi wykrycie płynu znajdującego się w stawie biodrowym (np. wysięk zapalny) lub w kaletce krętarza większego (tzw. trzaskające biodro). Pomocne jest również przy diagnostyce stanów zapalnych oraz nierówności kostnych. Przeznaczone jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dla niemowląt od szóstego tygodnia życia, u których pomaga wykrywać wrodzoną dysplazję stawów biodrowych. Jest całkowicie bezbolesne, a czas jego trwania jest kwestią kilkunastu lub kilkudziesięciu minut. Ponadto nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa dla malucha, dlatego może być wykonywane wielokrotnie.

  Warunkiem uczestniczenia w badaniu osób dorosłych jest przyniesienie zdjęcia RTG stawu biodrowego, które pomoże lekarzowi w interpretacji otrzymanego wyniku. Należy pamiętać, iż ocena uzależniona jest od anatomii pacjenta, dlatego u dorosłych badanie to najczęściej traktowane jest jako dodatkowe, umożliwiające postawienie szybkiej diagnozy sporych anomalii związanych z układem kostno-stawowym.

  Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

  DOŁĄCZ DO NAS

  Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej