Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  usuwanie-znamion

  1 wynik
  Strona 1 z 4
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  Wycinanie znamion wchodzi w zakres zabiegów wykonywanych przez lekarza specjalizującego się w dermatologii. Zanim pacjent podejmie decyzję o zlikwidowaniu znamienia, powinien skonsultować się z dermatologiem, który oceni, czy dana zmiana skórna kwalifikuje się do usunięcia.

  W tym celu bardzo często stosuje się badanie zwane dermatoskopią, które działając na zasadzie lupy, przybliża uszkodzoną powierzchnię i umożliwia specjaliście jej ocenę. Najczęstszą przyczyną usuwania znamion jest kwestia kosmetyczna (nieestetyczny wygląd), funkcjonalna (np. znamiona znajdujące się w partiach narażonych na zgięcia lub podrażnienie materiałem), a także chorobowa (ryzyko rozwoju znamienia o charakterze złośliwym). W przypadku zmian nowotworowych zaleca się interwencję chirurga.

  Zabieg wycinania znamion nie sprawia bólu, ponieważ wybrana partia ciała jest poddana znieczuleniu. Pacjent nie musi zostawać pod opieką lekarza, po zakończonym zabiegu może wrócić do domu. Na kolejnej wizycie, która ma miejsce po okresie jednego lub dwóch tygodni, następuje zdjęcie szwów. W miejscu nacięcia pozostaje blizna, która z czasem może stać się niewidoczna.

  Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę.Dowiedz się więcej.