Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    usuwanie-znamion

    0 wyników
    Strona 1 z 4
    POPRZEDNIE
    NASTĘPNE

    Wycinanie znamion wchodzi w zakres zabiegów wykonywanych przez lekarza specjalizującego się w dermatologii. Zanim pacjent podejmie decyzję o zlikwidowaniu znamienia, powinien skonsultować się z dermatologiem, który oceni, czy dana zmiana skórna kwalifikuje się do usunięcia.

    W tym celu bardzo często stosuje się badanie zwane dermatoskopią, które działając na zasadzie lupy, przybliża uszkodzoną powierzchnię i umożliwia specjaliście jej ocenę. Najczęstszą przyczyną usuwania znamion jest kwestia kosmetyczna (nieestetyczny wygląd), funkcjonalna (np. znamiona znajdujące się w partiach narażonych na zgięcia lub podrażnienie materiałem), a także chorobowa (ryzyko rozwoju znamienia o charakterze złośliwym). W przypadku zmian nowotworowych zaleca się interwencję chirurga.

    Zabieg wycinania znamion nie sprawia bólu, ponieważ wybrana partia ciała jest poddana znieczuleniu. Pacjent nie musi zostawać pod opieką lekarza, po zakończonym zabiegu może wrócić do domu. Na kolejnej wizycie, która ma miejsce po okresie jednego lub dwóch tygodni, następuje zdjęcie szwów. W miejscu nacięcia pozostaje blizna, która z czasem może stać się niewidoczna.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej