Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  wyciecie-gruczolu-krokowego

  16 wyników
  Strona 1 z 2
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  Prostatektomia jest zabiegiem przeprowadzanym u mężczyzn, którzy borykają się z problemami wynikającymi z obecności nowotworu prostaty będącego we wczesnej fazie rozwoju. Polega ona na usunięciu gruczołu krokowego, czyli stercza wraz z pęcherzykami nasiennymi i często też z węzłami chłonnymi, które go otaczają.

  Bardzo często radykalna prostatektomia w przypadku guza mało rozwiniętego kończy się całkowitym wyleczeniem pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i odbywa się metodą otwartą lub laparoskopową, która jest mniej uciążliwa dla pacjenta, ale nie tak dokładna jak metoda klasyczna. Prostatektomia jest przeznaczona dla mężczyzn poniżej 70 roku życia, u których rak jest ograniczony tylko do prostaty, a poziom PSA jest niższy niż 21 ng/ml, zaś suma w skali Gleasona wynosi mniej niż 7. Kwalifikując pacjenta do zabiegu, lekarz wykonuje jeszcze badania obrazowe, które pomagają ustalić stopień zaawansowania nowotworu. Po prostatektomii mogą pojawić się powikłania, takie jak: wsteczna ejakulacja do pęcherza moczowego, sytuacyjne nietrzymanie moczu, zaburzenia erekcji, krwawienia lub wznowa nowotworu.

  Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

  DOŁĄCZ DO NAS

  Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej