Brak wyników
    • Kobieta
    • Mężczyzna

    znieczulenie-zeba

    7 wyników
    Strona 1 z 3
    POPRZEDNIE
    NASTĘPNE

    Wiele zabiegów stomatologicznych wiąże się z odczuwaniem bólu, czasem bardzo silnego. Dlatego też obecnie w każdym gabinecie dentystycznym istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia. Może być ono powierzchniowe, przewodowe, śródwięzadłowe lub nasiękowe. Pierwsze stosowane jest przy mniej bolesnych zabiegach lub przed przyjęciem innych znieczuleń. Stomatolog smaruje wówczas dziąsło specjalnym żelem lub stosuje spray. Znieczulenie przewodowe polega na wkłuciu igły na dole leczonego zęba (do nerwu), po czym pacjent czuje odrętwienie zęba, wargi, połowy języka i policzka (wykorzystywane jest przy leczeniu zębów z dolnego łuku). W znieczuleniu śródwięzadłowym substancja znieczulająca umieszczana jest w ozębnej. Jest ono stosowane przy leczeniu kanałowym i ekstrakcji zęba. Przy ostatnim znieczuleniu igła wkłuwana jest w dziąsło w pobliżu leczonego zęba, osoba odczuwa odrętwienie dziąsła, policzka i wargi, zęby sprawiają wrażenie „kamiennych”. Jest ono stosowane przy leczeniu zębów z górnego łuku oraz siekaczy z dolnego łuku.

    Znieczulenie zęba pozwala nam uniknąć bólu, jednak zanim zdecydujemy się na nie, warto wcześniej wiedzieć, że może ono wiązać się z różnymi powikłaniami. Zdarza się, że igła zostanie złamana, w miejscu wkłucia może powstać krwiak lub może zostać uszkodzony nerw czuciowy. Ponadto należy liczyć się z tym, że kiedy znieczulenie przestanie działać, my możemy wciąż czuć ból. Szczególnie ostrożni powinni być alergicy. Jeśli okaże się, że są uczuleni na wstrzykiwaną substancję, wówczas może mieć to przykre konsekwencje dla całego organizmu.

    Jesteś lekarzem, psychologiem lub innym specjalistą?

    DOŁĄCZ DO NAS

    Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej „WPM"). Podstawą prawną przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes administratora jakim jest m.in. świadczenie usług społeczeństwa informacyjnego (art. 4 pkt 25 RODO) obejmujące udostępnienie użytkownikom możliwości łatwego dotarcia do kompletnych i rzetelnych danych publicznie udostępnionych w systemach teleinformatycznych, pochodzących z publicznie dostępnych rejestrów jak i danych upublicznionych przez użytkowników. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, jak również prawo do zgłoszenia sprzeciwu w przewidzianych w prawie sytuacjach oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. czytaj więcej