Bartłomiej Rawski

Bartłomiej Rawski

Radiolog
Gdańsk, pomorskie
 • Zaufany specjalistaSpecjalista zdobył 160 punktów za aktywność w ostatnim miesiącu
 • 10284
  punkty za aktywność
 • 1774podziękowania za odpowiedzi
 • 1627udzielonych odpowiedzi
 • 1
  Miejsce w rankingu abcZdrowie
  Radiolog, Gdańsk

Umów wizytę

Ten lekarz nie ma jeszcze możliwości umawiania wizyt przez internet.

 • Gabinety Lekarskie OsteoporosisMarii Skłodowskiej-Curie 5, Gdańsk
  tel.: (58) 77...

  W tej placówce nie można jeszcze umówić wizyty przez internet.

 • O mnie
 • Odpowiedzi dla pacjentów (1627)
 • Opinie (8)
  średnia:

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego, radiodiagnostyki oraz w trakcie specjalizacji z epidemiologii.
Członek m.in. European Society of Radiology, Polskiego Towarzystwa Osteoartrologii. Zainteresowania medyczne oraz naukowe to profilaktyka i diagnostyka osteoporozy (badania densytometryczne, badania morfometryczne, ilościowa tomografia...

Czytaj więcej

Kursy i staże

Kurs z zakresu diagnostyki, profilaktyki oraz leczenia osteoporozy - 2014

VI Środkowo Europejski Kongres Osteoporozy i Osteoartrozy-Kraków 2015

Szkolenie z zakresu wykonywania i interpretacji badań densytometrycznych - 2015

8 Konferencja Naukowa "Zdrowe Kości" - Poznań 2017

Języki

 • Angielski

odpowiedzi na pytania (1627)

 • Jak interpretować wynik badania TK jamy brzusznej i do jakiego lekarza udać się z wizytą?

  Wątroba prawidłowej wielkości, o gładkich Dobry wieczor. Po badaniu usg zostalem skierowany na tk. Mam pytanie jak interpretowac te wyniki i do jakiego specjalisty zglosic sie na dalsze konsultacje. Mezczyzna lat 47. Dziekuje. Badanie TK jamy brzusznej wykonano przed i po dożylnym podaniu niejonowego środka kontrastowego metodą dynamiczną. Badanie wielofazowe. Dane ze skierowania: naczyniaka wątroby w badaniu USG. Wątroba prawidłowej wielkości, o gładkich obrysach, jednorodna. W segmencie VI wątroby widoczna jest jedynie w żyły wrotnej nieznacznie hipodensyjna zmiana ogniskowa o wym. na przekroju poprzecznym 11x8 mm. W segmencie IV wątroby widoczne jest punkcikowate, milimetrowe zwapnienie. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe, PŻW i żyła wrotna nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy prawidłowej wielkości, cienkościenny, bez widocznych w TK złogów. Śledziona jednorodna, powiększona w wymiarze dwubiegunowym do 140 mm, bez zmian ogniskowych. Trzustka prawidłowej wielkości, o równych obrysach, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Oba nadnercza jednorodne, niepowiększone. Kształt, wielkość, położenie i typ zakontrastowania w poszczególnych fazach badania obu nerek prawidłowe. Funkcja obu nerek zachowana. Oba UKM nieposzerzone, bez złogów. Na granicy prawego śródbrzusza i podbrzusza widoczne są pojedyncze, nieznacznie powiększone węzły chłonne krezkowe o wym. w osi krótkiej do 7 mm. Poza tym nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych wewnątrz- i zaotrzewnowych. Wolnego płynu w jamie otrzewnowej nie stwierdza się. Aorta brzuszna o prawidłowym przebiegu, bez odcinkowych poszerzeń.
  Bartłomiej Rawski
  Bartłomiej RawskiRadiolog
  Witam serdecznie, Z wynikiem najlepiej zgłosić się do lekarza zlecającego badanie, chirurga ogólnego lub internisty celem konsultacji. Pozdrawiam.
 • Co oznacza MRC kręgosłupa?

  Witam. Odebrałam wyniki mrc i potrzebuje wyjaśnienia: -lordoza szyjna splycona, z tendencją do tworzenia wtórnej kyfozy, -zaostrzenie się tylko-bocznych krawędziach trzonow c5-c7, - krążki m-k c5-6,, c56 odcinka szyjnego o częściowo obniżonym sygnale i wysokości, -drobna tylna wypuklina krążka m-k c4-5 z modelacja worka pionowego, redukcja przedniej rezerwy plynowej kanału kręgowego i z przewężeniem otworów m-k , w nieco większym stopniu po stronie prawej, - tylna wypuklina krążka m-k c5-6 z cechami uszkodzenia pierścienia wlonistego i z modelacja worka pionowego, redukcja przedniej rezerwy plynowej kanału kręgowego i z przewezniem otworów m-k, w nieco większym stopniu po stronie prawej,- drobna tylna wypuklina krążka m-k c6-7 z modelacja worka pionowego, redukcja tylnej rezerwy plynowej kanału kręgowego,- rdzeń bez zmian ogniskowych.
  Bartłomiej Rawski
  Bartłomiej RawskiRadiolog
  Witam serdecznie, Wynik badania MRI zobrazował zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń trzonów kręgowych na jej bocznych krawędziach oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania. Pozdrawiam.
 • Co oznacza USG brzucha u 43-latki?

  Usg brzucha Wątroba widoczna fragmentarycznie, w dostępnych badaniu miejscach bez zmian ogniskowych.Pęcherzyk żółciowy niepowiększony,cienkościenny,bez złogów, pżw w normie.Trzustka,śledziona,i nerki bez zmian morfologicznych.Pęcherz moczowy prawie pusty. Obecności wolnego płynu w jamie otrzewnej nie stwierdzam.Przestrzeń zaotrzewnowa nie do oceny. Proszę o interpretacje.
  Bartłomiej Rawski
  Bartłomiej RawskiRadiolog
  Witam serdecznie, Wynik badania USG jest prawidłowy. Wątroba w badaniu nie była niestety widoczna w całości. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie. Pozdrawiam.

Znaleźliśmy dla Ciebie innych lekarzy tej samej specjalizacji

Umów wizytę

CZW.15.02
PT.16.02
SOB.17.02
CZW.15.02
PT.16.02
SOB.17.02

Badania

Zabiegi

 • Nie wykonuje

Leczone choroby

 • Nie leczy

Podobni specjaliści