Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  badanie-ginekologiczne, Poznań

  0 wyników
  Strona 1 z 1
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  W dzisiejszych czasach większość chorób może przytrafić się tak mężczyznom jak i kobietom, ale należy mieć na uwadze także i to, że są tez i takie, które dotyczą tylko jednej płaci. Jeśli mówimy o kobietach na pewno bardzo ważne jest tutaj badanie ginekologiczne.

  Jak mówią specjaliści takiemu badaniu powinna poddać się każda kobieta, która zaczęła współżycie seksualne lub ta, która skończyła szesnasty rok życia. Przede wszystkim warte zauważenia jest tutaj to, że może ono odbywać się na dwa sposoby.

  Jeśli pacjentka jest dziewicą odbywa się ono przez odbyt. Jeżeli natomiast zaczęła już pożycie seksualne odbywa się ono przez pochwę i polega na zbadaniu narządów i dróg rodnych kobiety. Zazwyczaj w takim badaniu jedna ręka lekarza, jakim jest ginekolog, sprawdza narządy, a druga znajduje się na podbrzuszu. Badaniu takiemu każda kobieta powinna poddawać się regularnie. Powinno ono być przeprowadzone przynajmniej raz w ciągu roku. Zalecane są jednak nieco częstsze wizyty w gabinecie ginekologicznym.

  Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę.Dowiedz się więcej.