Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  cytologia, Warszawa

  1 wynik
  Strona 1 z 1
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  Jak pewnie każdy z nas doskonale wie w dzisiejszych czasach na terenie naszego kraju mamy całe mnóstwo gabinetów ginekologicznych i wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości wcale nie będzie ich mniej. Jest to jak najbardziej normalne, ponieważ dla kobiet jest to bardzo ważna placówka, w której wykonują podstawowe badania.

  Jednym z takich badań jest dziś cytologia. W skrócie możemy powiedzieć, że takie badanie jest pobraniem z pochwy i macicy wymazu, który w następnej kolejności poddawany jest badaniu. Badanie takie może ukazać nam wszelkiego rodzaju zmiany nowotworowe lub też występowanie nadżerek.

  Dziś na takie badanie powinna się decydować każda kobieta co najmniej raz w roku. Jest ono bezbolesne, a więc nie jest to zbyt wielki problem dla pacjentki. Do badania jakim jest cytologia przystąpić mogą także i dziewice, ale ta o takim stanie rzeczy powinny poinformować lekarza. Wówczas ginekolog do jego przeprowadzenia użyje nieco mniejszej szczoteczki. Z pewnością jest to jedno z ważniejszych badań u kobiet.

  Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę.Dowiedz się więcej.