Brak wyników
  • Kobieta
  • Mężczyzna

  cytologia, Wrocław

  0 wyników
  Strona 1 z 1
  POPRZEDNIE
  NASTĘPNE

  Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że w dzisiejszych czasach wszelkiego rodzaju choroby układu rozrodczego u kobiet są bardzo groźne. Mowa tutaj nie tylko o nowotworach, które potrafią być zabójcze, ale także i chociażby o nadżerkach. W takiej sytuacji warto jest regularnie decydować się na badanie jakim jest cytologia.

  Obecnie można je przeprowadzić w niemal każdym gabinecie ginekologicznym w naszym kraju, a więc żadna kobieta nie powinna mieć z tym żądnego problemu. Warte podkreślenia jest tutaj to, że polega ono na pobraniu z pochwy i szyjki macicy wymazu, który podawany jest szczególnemu badaniu. Dlatego też wyniki cytologii zazwyczaj otrzymujemy dopiero po kilku dniach.

  Jak mówią specjaliści, na taką cytologię powinny zdecydować się kobiety po dwudziestym roku życia i wykonywać takie badanie regularnie. Mowa tutaj o co najmniej jednym takim badaniu w ciągu roku. Może być ich więcej jeżeli mamy jakiekolwiek inne schorzenia. O tym decyduje lekarz ginekolog, który prowadzi każdą kobietę.

  Nasza witryna korzysta z plików cookie. Pozostając na stronie wyrażasz na to zgodę.Dowiedz się więcej.